Broj 266

Poznati

• Oproštaj od reprezentacije

Posle 14 godina igranja u nacionalnoj selekciji, kapiten reprezentacije Srbije Ivan Miljković odlučio je da stavi tačku na reprezentativnu karijeru. „Jednom je do toga moralo doći. Sebe sam uvek maksimalno davao državnom timu i znam da mi niko ništa ne zamera. Bilo je lepo sve vreme, takmičenja, medalja, došlo je

• Odbranio titulu

Đoković je u borbi za titulu masters šampionata u Majamiju savladao Britanca Endija Marija i tako mu se revanširao za poraz u finalu 2009. Srpskom teniseru je to ukupno 30. trofej u karijeri, a 11. osvojeni masters, i on je uz Samprasa i Agasija jedini igrač koji ima tri titule u Ki Biskejnu. „Osvojio sam ovaj turnir

• Dobili ćerku Lolu

Naš teniser Ilija Bozoljac i njegova supruga, manekenka i fotomodel Adrijana Bozoljac, postali su ponosni roditelji devojčice kojoj su dali ime Lola. Adrijana se porodila u jednom beogradskom porodilištu, a Ilija je prisustvovao porođaju koji je protekao u najboljem redu. „Sve je odlično. Beba i ja smo dobro.

• Priznanje za doprinos kulturi

Priznanje „Zlatni beočug" koje se svake godine dodeljuje ličnostima i institucijama za trajni doprinos kulturi Beograda, za prethodnu godinu osvojili su reditelj Dejan Mijač, književnik Dragoslav Mihailović i književni kritičar Jovan Delić u kategoriji za životno delo. Među nagrađenima su se našli i menadžer kulture