Početna > Poznati > Srebro za Srbiju

Ličnost nedelje

Srebro za Srbiju

Emir Bekrić

Fantastična vest za srpsku atletiku stigla je iz Helsinkija sa Evropskog prvenstva u atletici, gde je Emir Bekrić u trci na 400 metara s preponama osvojio srebrnu medalju. Najbolje vreme u sezoni istrčao je Britanac Ris Vilijams i bio je ubedljivo najbrži, pa je zasluženo osvojio najsjajnije odličje. Poslednji se na pobedničko postolje popeo Ukrajinac Stanislav Meljnjikov, koji je 20 stotih bio sporiji od Bekrića. Na ovaj način, mladi Beograđanin je ispisao nove stranice istorije jer je je postao prvi srpski atletičar koji je osvojio medalju na evropskim šampionatima na otvorenom. „Znao sam da mogu. Isto kao što sad znam da sam sposoban da istrčim ispod 49 sekundi u Londonu. Odmoriću se dva-tri dana i odmah počinju pripreme za OI. Želim da iskoristim ovaj vetar u leđa", rekao je Bekrić nakon povratka u Beograd.